Zamilovanost

ZAMILOVANOST jako duchovní zkušenost

V prosinci 2014 vydala Římskokatolická farnost Přerov moji první knihu ZAMILOVANOST jako duchovní zkušenost s podtitulem “Jsem zamilovaná. Je to úžasné. Ale co s manželem a dětmi?” Kniha má 116 stran, formát A5, ISBN 978-80-260-7130-3. Doporučená prodejní cena: 120,- Kč. Kniha už není volně v prodeji, ale několik výtisků mám ještě u sebe.

Obálka knihy Zamilovanost jako duchovní zkušenost

Kniha je ke stažení zdarma v elektronické podobě na této stránce, viz níže přiložené soubory. Protože kniha není v běžné distribuci a dostupná v knihkupectvích, tak jsem se rozhodl ji dát k dispozici také jako e-knihu. Samozřejmě doporučuji zakoupení tištěné knihy, protože kniha je kniha, ale můžete si stáhnout elektronickou verzi a o zakoupení knihy se rozhodnout, až když Vás kniha zaujme. Pokud se Vám kniha líbí, nebo si ji chcete nechat jako e-knihu nebo ji chcete darovat někomu dalšímu, tak prosím o zaslání finančního daru mojí Farnosti Rožnov na účet číslo 1763911309/0800 variabilní symbol 5757, do poznámky můžete napsat “dar”. Děkuji. Viz www.farnostroznov.cz.

Různé formáty e-knihy: Formát PDF je nejvěrnější podobou tištěné knihy. Pokud budete číst knihu na počítači nebo tabletu s větším displejem, tak doporučuji tento formát. Ke čtení je potřebný program například Adobe Acrobat Reader, ale novější zařízení a internetové prohlížeče většinou zvládnou soubory PDF zobrazit automaticky. Ke čtení knihy ve čtečkách a mobilech doporučuji formát EPUB, který dokáže zobrazit většina čteček a na mobil je možné si stáhnout některý z programů pro čtení e-knih například Cool Reader. Pro čtečky Kindle je formát AZW3 a dvě varianty formátu MOBI, ale je možné, že každá čtečka zobrazí tyto formáty trochu jinak a ne vždy bez chyb.

Své názory a poznámky ke knize můžete napsat jako komentáře k tomuto článku. Co se Vám na knize líbí? Je něco nejasné? S něčím máte jinou zkušenost či jiný názor? Povzbudila či obohatila Vás v něčem? Pro psaní komentářů ale musíte být na webu přihlášeni. Komentáře si mohou číst zase pouze přihlášení. Upoutávka na knihu je také na adrese: www.zamilovanost.cz

Ze zadní strany obálky:

Pozorný pohled a poctivé přemýšlení nad skutečností zamilovanosti v lidském životě nám jasně ukáže její limity a stíny. Nejspíš tím přijdeme o ten romanticky naivní pohled na zamilovanost, ale snad uvidíme význam a krásu daru zamilovanosti mnohem lépe než dosud. Zkušenost zamilovanosti se nám může stát zrcadlem, ve kterém zahlédneme odraz duchovního světa. Většinou k tomu ale nevede šťastná zamilovanost, kdy je člověk naplněn až po okraj štěstím právě prožívaným. Ani nešťastná zamilovanost, kdy je náš pohled zastřen stínem bolesti a zklamání. Nejlépe nám k tomu poslouží zkušenost šťastně-nešťastné zamilovanosti, kdy nám v dosažení „štěstí“ v naplněném milostném vztahu brání jen naše láska. Láska k manželovi či manželce, láska k tomu druhému, láska k dětem, láska k Boží pravdě… Taková zamilovanost je náročnou výzvou k obnovení a prohloubení naší lásky. Naší lásky k druhým, k sobě a k Bohu. Kéž by tato knížka aspoň některým pomohla na této cestě růstu v lásce!

Jak knihu číst? Doporučuji nejdříve přečíst knihu postupně od začátku až do konce a příliš se nezastavovat u jednotlivých myšlenek a otazníků, které Vás při četbě napadnou. Možná odpověď či upřesnění najdete o pár stran dál. Některá témata se částečně opakují a jednotlivé části knihy se vzájemně doplňují. Po prvním přečtení budete rozumět celkovému poselství knihy. Pokud se Vám kniha líbila, doporučuji přečíst text podruhé od začátku do konce, tentokrát pomaleji a zastavit se nad myšlenkami, které Vás zaujmou. Myslím, že teprve při druhém pozvolnějším pročítání má čtenář čas dobře pochopit jednotlivé myšlenky a příklady. Při třetím a dalším čtení si už asi budete vybírat části textu podle situace a nálady.

Děkuji všem, kdo mi pomohli s vydáním knihy, a také všem čtenářům za jejich zájem. Doufám, že se kniha bude nejen líbit a dobře číst, ale bude také pro čtenáře obohacením a povzbuzení. Snad aspoň některým z nich bude průvodcem na části jejich životní cesty.

Ke stažení:

Zamilovanost.azw3
Zamilovanost.pdf
Zamilovanost-1.mobi
Zamilovanost-2.mobi

Napsat komentář