Setkání pro evangelizaci 3

Téma: Jak hlásat evangelium

Na třetím setkání ve čtvrtek 23. října 2014 se nás sešlo na faře 12, předtím v kostele o něco víc. Pokračovali jsme v probírání dalších textů z evangelií. Arch a nahrávka adorace i přednášky jsou zde ke stažení.

V diskuzi zaznělo:

  1. Lidé, kteří nechodí do kostela, jsou buď spokojení se svým životem a s těmi je zbytečné vést řeči o víře, nebo lidé nespokojení, kterým něco v životě chybí a s těmi je možné mluvit o tom, jak žít lépe. Vhodnou formou mohou být přednášky o filozofii života, o tom, jak žít lépe apod.
  2. Ten turistický oddíl je vhodná myšlenka pro děti a mládež. U dospělých je naopak dobřé, že jsou v turistickém oddíle spolu s nevěřícími, je to přirozená příležitost mluvit s druhými také o duchovních věcech.
  3. Padl návrh zorganizovat v Přerově Kurzy Alfa, viz www.katolalfa.cz K tomu by ale bylo nutno najít tým ochotných organizátorů.
  4. Je zajímavé, že někdy i lidé v pokročilém věku odmítají mluvit o Bohu a vyhýbají se či odmítají duchovní témata.

Příští setkání bude ve středu 12. listopadu 2014. Začneme v 18:00 mší svatou v kostele sv. Vavřince a pak budeme pokračovat v sále na faře. K modlitbě a na setkání jsou všichni zváni.

Treti-setkani-pro-evangelizaci.pdf